Ne aramak istersiniz?

Aylin Şener

Aylin Şener

Ortak – Patent ve Marka Vekili

Aylin Şener, 1981 doğumlu olup, Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden iyi derece ile mezun olmuştur.

Tahsilini tamamladıktan sonra iş hayatına dış ticaret alanında atılmış olup, özel bir şirkette ithalat sorumlusu olarak görev aldı. Bir süre sonra Türkiye’de sınai mülkiyet hakları konusuna ilgi duyarak, bu alanda lider firmalardan birinde çalışma hayatına devam etti. Tasarım Uzmanı olarak başladığı kariyerini, marka ve kısa bir süre sonra da patent uzmanı olarak sürdürdü. Bu süre içinde, çeşitli rotasyonlar dahilinde çok farklı alanlarda çözüme yönelik projeler yöneterek sistem geliştirme görevini başarıyla yerine getirdi. Gerek ulusal, gerekse uluslararası alanlarda sınai mülkiyet hakları konusunda kendini geliştirerek derin tecrübeler edindi. Buradaki kariyerini, Türkiye’de ıslahçı hakları koruması alanında da uzmanlaşarak tamamladı ve sınai mülkiyet hakları konusunda edindiği tecrübelerini Yönetim Kurulu Üyesi de olduğu Orbis Vista çatısı altında paylaşmaya karar verdi.

Sınai mülkiyet hakları alanında hem akademik düzeyde, hem de firma bazlı eğitimler verdi, çeşitli seminerlere konuşmacı olarak katıldı ve basında çok sayıda makalesi yayınlandı. Halen, Tarım Türk  ve/veya Tarım Market Dergileri’nde Türkiye’de Islahçı Hakkı Koruması ve Yeni Bitki Türleri konularında yazılar yazmaktadır.

Her yıl, sınai mülkiyet alanında dünya çapında düzenlenen çeşitli kongre ve seminerlere düzenli olarak katılıp, edindiği yeni tecrübeleri müvekkilleri ile paylaşmaktadır.

Patent Vekili unvanına sahiptir ve çok iyi derecede İngilizce ile Bulgarca bilmektedir.