Sabit Yazı

Taklit Ürüne Hapis Cezası

Taklit ürünlerle mücadelede yeni bir dönem başlıyor. Taklit ürünlere üç yıla kadar hapis, patent ihlallerine bir milyon lira para cezası geliyor. Irkçılık, küfür içeren ve terör örgütlerini simgeleyen tasarımların kullanılması yasaklanıyor.

Türkiye, d...

Devamını Oku
 

UTİB Türkiye 3. Ev Tekstili Tasarım Yarışma Sergisi Çok Yakında Kapılarını Açıyor

UTİB'in her yıl geleneksel olarak düzenlediği Ev Tekstili tasarım Yarışması'nın 4-5 Nisan 2013 tarihlerinde Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi'ndeki sergisine davetlisiniz.

Orbis Vista bu kez de, katılan ve ödüle layık görülen tüm tasarımcıla...

Devamını Oku
 

Otomotiv Tasarım ve Proje Pazarı Ödülleri Çok Yakında Sahiplerini Buluyor

OİB'in düzenlediği 2. Otomotiv Tasarım ve Proje Pazarı Yarışması 17-18 Nisan 2013 tarihlerinde Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde ödül töreni ve katılan projelerle kapılarını açıyor.

Yarışmada Sınai Haklar sponsoru olarak yer alan Orbis ...

Devamını Oku
 

Güney Sudan’da Kazanılmış Marka&Patent Hakları Tehlikede

Güney Sudan, halk arasında yapılan referandum sonrasında 9 Temmuz 2011 tarihi itibariyle Sudan devletinden resmen ayrılmış ve bağımsızlığını ilan etmiş ayrı bir devlet olarak varlığını sürdürmekte olup, Sudan’da kazanılmış olan Patent, Marka, Tasarım tescillerinin Güney Sudan devleti içinde hü...

Devamını Oku
 

E-Posta İle Dolandırıcılık Yine Gündemde

E-Posta İle Dolandırıcılık Yine Gündemde Son aylarda Türk marka sahipleri bir dolandırıcılık e-postası ile karşı karşıya. Türk marka hak sahiplerini hedef alan bu e-posta içeriğinde yabancı bir şirket kendisini "marka tescil danışmanı" olarak tanıtmaktadır. Söz konusu  Türk hak sahibinin markası ile aynı...

Devamını Oku